СИСОЛІН Петро Васильович


Сисолін

Сисолін Петро Васильович

Заслужений винахідник України, професор

 1934р. народження.

У 1958р. закінчив Харківський політехнічний інститут ім. В.І. Леніна за спеціальністю „Сільськогосподарські машини”, кваліфікація – інженер-механік.

У 1962р. закінчив аспірантуру у Харківському політехнічному інституті ім. В.І. Леніна та Харківському інституті механізації та електрифікації сільського господарства.

У 1964р. - захист кандидатської дисертації на тему „Теоретичне і експериментальне дослідження тарілчастих туковисівних апаратів” у Харківському інституті механізації та електрифікації сільського господарства.

З 1963р. працює в КНТУ (з початку Кіровоградського філіалу ХПІ) асистентом, старшим викладачем (з 1964р.), доцентом (з 1966р.), професором (з 1991р.).

Відіграв активну роль у створенні Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування (нині КНТУ), кафедри та факультету сільськогосподарського машинобудування. З 1964р. – заступник декана вечірнього факультету, а з 1965р. – в.о. декана вечірнього факультету. З 1965р. - заступник директора Кіровоградського філіалу ХПІ з наукової роботи. Перший декан факультету сільськогосподарського машинобудування (1966-1968рр.).

У 1968р. присвоєно вчене звання доцента кафедри сільськогосподарських машин.

1972-1980рр. генеральний конструктор Кіровоградського ГСКБ по посівних машинах.

У 1991р. присвоєно звання - Заслужений винахідник України.

У 1993р. ВАКом України присвоєно вчене звання професора по кафедрі „Сільськогосподарські машини для рослинництва”.

Сфера наукових інтересів: розробка та дослідження грунтообробних, посівних та зернозбиральних машин.

Автор понад 330 наукових праць (з яких 8 монографій, 3 підручника (3х т. видання «Сільськогосподарські машини: теоретичні основи, конструкція, проектування»), 10 навчальних посібників, 178 авторських свідоцтв і патентів, більшість з яких впроваджена у виробництво на ПАТ „Червона зірка” (м. Кіровоград), УВО „Агромаш” (м. Київ), ВАТ „КБ Бердянськсільмаш”, ВАТ „ТОДАК” (м. Київ), а така розробка як „Автоматичний гідростикувальний пристрій” запатентована у США, тощо.