Відбувся ІІ етап Всеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт «Галузеве машинобудування»
Відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «ГАЛУЗЕВЕ МАШИНОБУДУВАННЯ» 17 жовтня 2024 р. відбувся ІІ етап Всеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт «Галузеве машинобудування».
До участі в ІІ етапі були запрошені автори кращих наукових робіт, визначені галузевою конкурсною комісією за результатами рецензування. Підсумкова науково-практична конференція проводилась, зважаючи на безпекові заходи, в on-line режимі. До участі в заході доєднались здобувачі-конкурсанти та їх наукові керівники і консультанти, а також члени конкурсної комісії.
На початку зустрічі до конкурсантів з вітальним словом звернувся проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ЦНТУ Андрій ТИХИЙ, який наголосив на важливості проведення конкурсів даного формату, оскільки це дозволяє створити майданчик для молодих дослідників, де вони можуть презентувати результати своєї наукової діяльності і незалежно від результатів сьогоднішньої зустрічі – всі здобувачі є переможцями, оскільки обрали шлях саморозвитку, зокрема і шляхом проведення наукових досліджень.
Крім того, з привітальними словами і настановами до конкурсантів звернулись декан агротехнічного факультету ЦНТУ Сергій ЛЕЩЕНКО, завідувач кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин ТНТУ ім. І. Пулюя (м. Тернопіль) Андрій БАБІЙ, професор кафедри оптимізації технологічних систем в рослинництві ДБТУ (м. Харків) Віктор МЕЛЬНИК, професор кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ Олексій ВАСИЛЬКОВСЬКИЙ, доцент кафедри агроінженерії Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне) Олег БУНДЗА, професор кафедри інжинірингу технічних систем ДДАЕУ (м. Дніпро) Ельчин АЛІ́ЄВ, доцент кафедри тракторів та сільськогосподарських машин МНАУ (м. Миколаїв) Дмитро МАРЧЕНКО.
Заслухавши доповіді, галузева конкурсна комісія відзначила їх високий науковий рівень, практичну цінність та прийняла рішення про визначення наступних переможців Конкурсу.
За рішенням конкурсної комісії Всеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт «Галузеве машинобудування» (Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва):
І місце
Олександр ЧУЧУПАКА, Центральноукраїнський національний технічний університет, м. Кропивницький. Тема конкурсної роботи: «Обґрунтування параметрів самоочисного решета для зерноочисних машин» (науковий керівник – доцент Петро ЛУЗАН).
Софія ЛЯШЕНКО, Полтавський державний аграрний університет. Тема конкурсної роботи: «Обґрунтування параметрів машини для подрібнення органічної складової твердих побутових відходів» (науковий керівник – доцент Сергій ЛЯШЕНКО).
ІІ місце
Микола БОЙКО, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. Тема конкурсної роботи: «Дослідження взаємодії робочих органів однорядкового картоплезбирального комбайна з ґрунтом» (науковий керівник – доцент Микола СТАШКІВ).
Валентин ПИРІЖОК і Софія КРИВОНІС, Державний біотехнологічний університет, м. Харків. Тема конкурсної роботи: «Впровадження мехатронних технологій для оптимізації руху трактора ХТЗ-160 по заданій траєкторії та підвищення його експлуатаційних показників» (науковий керівник – доцент Микола МАКАРЕНКО).
Кирило РОЗГОН, Дніпровський державний аграрно-економічний університет. Тема конкурсної роботи: «Обґрунтування параметрів рекуператора теплоти систем створення мікроклімату птахівничих приміщень» (Наукові керівники – професор Ельчин АЛІЄВ і доцент Володимир ДУДІН).
ІІІ місце
Даніїл БЕХОВСЬКИЙ, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. Тема конкурсної роботи: «Удосконалення робочого органу екскаватора» (науковий керівник – доцент Роман ВАКУЛЕНКО).
Максим ЗУБЧЕНКО, Національний університет біоресурсів і природокористування, м. Київ. Тема конкурсної роботи: «Розробка методу вибору раціональних характеристик процесу перемикання в автоматичній коробці передач транспортного засобу» (науковий керівник – професор Євген КАЛІНІН).
Євгеній РІШКО, Державний біотехнологічний університет, м. Харків. Тема конкурсної роботи: «Тягово-енергетичне обґрунтування модульних енергозасобів сільськогосподарського призначення» (науковий керівник – професор Віктор МЕЛЬНИК).
Михайло БРИЗГАЛОВ і Антоніна ГРИГОРЕНКО, Миколаївський національний аграрний університет. Тема конкурсної роботи: «Підвищення довговічності прецизійних деталей паливної апаратури машин шляхом дослідження і розробки технології обробки комбінованим інструментом» (науковий керівник – доцент Дмитро МАРЧЕНКО).
Владислав ШЕШУКОВ, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне. Тема конкурсної роботи: «Розробка косарки-мульчувача для догляду за узбіччями» (науковий керівник – доцент Олег БУНДЗА).
Юрій ПАРХОМЧУК, Луцький національний технічний університет. Тема конкурсної роботи: «Обґрунтування технології гранулювання сапропелевих добрив і експериментальні дослідження продукту» (науковий керівник – Сергій ХОМИЧ)
Переможців конкурсу привітав проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ЦНТУ Андрій ТИХИЙ, а також долучений до роботи підсумкової конференції конкурсу представник виробництва – директор фірми «Bednar FMT» в Україні та Молдові Михайло КРИШКО, який наголосив на тому, що переможцям конкурсу будуть вручені пам’ятні сувеніри від фірми «Bednar FMT». Було відзначено, що для здобувачів пропонується широке коло можливостей для працевлаштування і стажування на підприємстві. Крім іншого, пан Михайло представив компанію Bednar та її стратегію розвитку, однією з яких є співпраця з закладами вищої освіти України як в методичному, так і матеріально-технічному забезпеченні освітнього процесу. Як приклад – нещодавно реалізована співпраця між ЦНТУ та компанією Bednar і її дилерським центром Агроресурс, зокрема оновлення лабораторії, забезпечення її зразками техніки, надання навчальних матеріалів.