Методичне забезпечення ОПП «Галузеве машинобудування» першого (бакалаврського) рівня
У навчальному посібнику наведена інформація про технічне забезпечення сучасних технологічних процесів сівби, садіння сільськогосподарських культур та догляду за посівами. Розглянуті особливості конструкції та основні регулювання сільськогосподарських машин вітчизняного та закордонного виробництва. Для отримання практичних навичок при використанні сільськогосподарських машин до складу посібника входять матеріали для виконання практичних робіт та тестові завдання для самоконтролю знань. Посібник орієнтовано для використання при підготовці фахівців зі спеціальностей: «Агрономія», «Агроінженерія», «Галузеве машинобудування» при вивченні дисциплін «Механізація, електрифікація та автоматизація сільськогосподарського виробництва», «Сільськогосподарські машини» та ін., виконанні курсових, випускних кваліфікаційних робіт на здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «магістр». Для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів, агрономічних та інженерно-технічних працівників сільського господарства.
Головними задачами, на вирішення яких спрямований матеріал даних методичних вказівок, є: - надання студентам в розрізі описового курсу навичок в користуванні найбільш поширеними в світовій практиці за конструктивними рішеннями сільськогосподарськими машинами на прикладі окремих промислових зразків вітчизняного виробництва; - вивчення умов функціонування сільськогосподарської техніки; - засвоєння особливостей роботи окремих вузлів, які за конструктивним рішенням мають значне поширення в світовій практиці.
Курсовий проект є одним із поточних етапів процесу тому, що при його виконанні студент практично закріплює пройдений матеріал з спеціальних, загально-технічних та загальноосвітніх дисциплін, при цьому він набуває навичок самостійної творчої роботи, чим розвиває свої здібності до творчості у вирішенні інженерних задач
Без проведення меліоративних робіт, тобто без значного поліпшення основного засобу виробництва — ґрунту, вкладені в сільськогосподарське виробництво капітальні витрати не можуть дати бажаного результату, тому меліорація земель є важливою складовою комплексу заходів щодо інтенсифікації сільського господарства. Залежно від умов і поставлених завдань виконують гідротехнічні, культуртехнічні та агрохімічні меліорації.
У навчальному посібнику викладені основні аспекти науково-технічної діяльності людини у сфері сільськогосподарського машинобудування. Посібник може бути корисним студентам, аспірантам та іншим науковцям, які роблять перші наукові кроки в галузі дослідження робочих органів сільськогосподарських машин.
Методичні рекомендації призначені для виконання лабораторних робіт з курсів «Сучасні машини та напрямки їх розвитку» і «Процеси, машини та обладнання АПВ », розділ «Машини для тваринництва» за вимогами модульно-рейтингової системи навчання для студентів спеціальностей 133 «Галузеве машинобудування» та 208 «Агроінженерія»
Задачі рекомендацій до практичних робіт: - ознайомлення студентів з існуючими типами приводів, їх характеристиками, перевагами, недоліками, перспективами розвитку та застосування; - ознайомлення з будовою і роботою різних гідроприводів та конструкціями їх складових елементів; - засвоєння основ теорії робочих процесів гідроприводів, їх проектування і розрахунку; В результаті виконання робіт студент повинен, - знати: сфери використання та умови застосування об’ємного і динамічного гідроприводів, принципи їх роботи, загальні вимоги до експлуатації і технічного обслуговування, методи розрахунку основних параметрів, напрями і тенденції вдосконалення; - уміти: читати і складати принципові схеми об’ємних гідроприводів, підбирати відповідні гідро- пристрої і визначати режими їх роботи, виявляти причини несправностей та усувати їх.
Методичні рекомендації до виконання практичних робіт з курсу “Теорія технічних систем” для студентів спеціальностей : 208 «Агроінженерія», 133 «Галузеве машинобудування». Основними завданнями практичних рекомендацій є: – надати уявлення про технічні системи; – опанування основними прийомами проектування технічних систем; – опанування методики аналізу та оцінки технічних систем з метою їх дальшого вдосконалення; – навчити навичкам використання теорії та досвіду розвитку технічних систем різних галузей в сільськогосподарському виробництві.
Наскрізна програма містить методичні рекомендації з проведення усіх видів виробничих практик, передбачених навчальним планом для студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування»
Метою державної атестації є комплексна перевірка знань студентів, які вони отримали в результаті вивчення циклу дисциплін, передбачених освітньо-професійною програмою та навчальними планами у відповідності з першим (бакалаврським) освітнім рівнем. Державна атестація охоплює дисципліни професійної підготовки студентів відповідно до освітньо-професійної програми підготовки. Студент повинен продемонструвати фундаментальні і професійно-орієнтовані уміння та знання щодо узагальненого об’єкта праці і здатність вирішувати типові професійні завдання, передбачені для відповідного рівня. Під час підготовки до випробування необхідно звернути увагу на те, що студент повинен мати інтегральну здатність розв’язувати спеціалізовані практичні завдання галузевого машинобудування, що передбачає застосовування певних теорій і методів механічної інженерії та має ознаки комплексності й невизначеності умов.